kaset aktarimiProfesyonel Kaset Aktarım Merkezi

Teknolojiyi yakından takip ederek, son sistem profesyonel video, bilgisayar ve diğer teknik cihazlarla; en maximum düzeyde kalite ile kasetlerinizi HDD-USB BELLEK, DVD veya Blu-Ray’e aktarım yapabilmekteyiz. Sizin için anılarınız ve kalite önemli ise, kasetleriniz zamanla bozulmadan bize getirin anılarınızı kasetlerinizi dijital ortama aktarıp teslim edelim. Anılarınız ”Sizin Mirasınızdır” bakış açısı hassasiyeti ile bantlarınıza gereken özeni göstermekteyiz. Profesyonel kaset kayıt aktarma ünitelerimizde alanında uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Ayrıca micro kaset  veya normal teyp kasetlerinizi de istediğiniz formatta cd’ye kayıt yapmaktayız. Video veya ses kasetlerinizde istediğiniz montajlama çalışmaları yapılır. Firmamız kasetten usb’ye aktarma yapmaktadır. Bize ulaşarak Video kaseti cd ye aktarma fiyatı alabilirsiniz.

 

Neler Yapıyoruz?

Vhs Kasetten DVD ye kayıt
Vhs Kasetten CD ye Kayıt
Kasetten Usb’ye Aktarma
Vhs Kasetten USB Belleğe ya da HDD ya kayıt
Video 2000 (V2000) Kasetten DVD ye kayıt
Video 2000 (V2000) Kasetten CD ye kayıt
Betamax Kasetten DVD ye kayıt
Betamax Kasetten CD ye kayıt
Hi8 Kasetten CD ye kayıt
Hi8 Kaset ten DVD ye kayıt
Dijital Betacam Kasetten DVD ye Kayıt
Dijital Betacam Kasetten Flash Disc e Kayıt
HDCAM Kasetten DVD ye Kayıt
HDCAM Kasetten Flash Disc e Kayıt
Betacam Kaset ten CD ye kayıt
Betacam Kaset ten DVD ye Kayıt
Digital8 Kasetten DVD ye kayıt
Digital8 Kasetten CD ye kayıt
Mini Dv Kasetten DVD ye kayıt
Mini Dv Kasetten CD ye kayıt
Fotoğraf Makinasının Çektiği Videolardan DVD veya VCD ye kayıt
Cep Telefonunun Çektiği Videolardan DVD veya VCD ye kayıt
Hafıza Kartındaki Videoların DVD veya VCD ye kayıtı
Teyp Kasetinden CD ye kayıt
Herhangi bir kayıt ortamından Teyp Kasetine Ses Kayıdı , Düğün kaseti usb ye çevirme
Teyp Kasedinden Teyp Kasedine Kayıt
Vhs, Betamax, Hi8, Digital8, Mini Dv Kasetten Vhs Kasede Kayıt ve diğer tüm kamera kasetleri’nden diğer bir kamera kaseti’ne aktarım

Kısacası;

Herhangi bir video kasetten HDD yada USB Belleğe
Kasetten usb’ye aktarma
Herhangi bir video kasetten CD ye kayıt
Herhangi bir video kasetten DVD ye kayıt işlemleri yapmaktayız.
Video kaseti cd ye aktarma fiyatı alabilirsiniz

Nasıl Yapıyoruz?

Öncelikle kasetteki toplam görüntü süresini tespit etmeye çalışırız. Kasetin uzunluğu değil, görüntünün uzunluğu önemlidir. Özellikle Vhs, Vhs-c ve Betamax kasetlerde toplam süre tespiti esnasında, kaseti ileri geri sararken cihazın çıkardığı sesi kulağımız ile dinleriz. Çünkü bu tip kasetlerin bir çoğunda bantlarında fiziksel hatalarda bulunmaktadır. Bu durumda fiziksel hatanın olduğu yeri belirleriz. Fiziksel hata ciddi ise onarım için müşteriyi ararız maliyetini bildirir ve onayını alırız. Hi8, Digital8 ve Mini Dv kasetlerde ise sinyallerine bakarak süre tespitinde bulunuruz. Bunun sebebi, bu tip kasetlerin bantları daha nazik olduğu için özellikle ileri geri sarmalarda özel sarıcı cihaz kullanırız, kamerada ileri geri sarmamaya özen gösteririz. Kayıt ünitelerini istenilen süreye programlayıp kayıta geçeriz. Kayıt esnasında sık aralıklarla görüntünün düzgünlüğünü kontrol ederiz. Burada düzgünlükten kasıt, bantta fiziksel bir arızaya rast gelmemek, bilgisayarın işleyişinde donanımsal bir problem olup olmadığını gözlemlemektir. İstenmeyen kısımların çıkartılması montaj kapsamına girer ve ek ücrete tabidir, istenirse tabiki en iyi şekilde yapılır. İstenilen kayıt DVD ise 2saat bitiminde, VCD ise 1 saat bitiminde bilgisayarda kasetten aktarılan görüntüler kontrol edilir, bizden kaynaklanan bir problem olup olmadığına kesin emin olununca tekrar kasetin devamı varsa geri kalan kısmın kaydına aynı şekilde devam edilir. Kayıtlar tamamen bittiğinde, Cd’nin ve CD kutusunun üzerine kasetin konusuyla ilgili fotoğraf baskısı için görüntüler baştan sona bu sefer daha da ayrıntılı izlenerek bulabildiğimiz en uygun video karesinden fotoğraf alımı yapılır. Alınan fotoğrafla gerekli dizayn yapılarak renkli lazer ile materyallere baskı yapılır. Daha sonra bilgisayardaki görüntülerin istenilen formata göre HDD ye USB Belleğe ya da VCD ise Cd’ye, DVD ise Dvd Cd’ye kayıdı yapılır. Biten kayıt, Cd’nin doğruluğundan %100 emin olmak için DVD veya VCD player cihazında kesinlikle baştan sona kadar, sık aralıklarla kontrol edilir. Kontrol için bilgisayarın cd romu’nu kullanmayız, çünkü kayıt edilen Cd belli bir oranda sinyal düşüklüğü taşırsa bilgisayar cd romu genelde hatasız gösterir ama player cihazlar güçlü olmadıkları için direk olarak hata verir. Bu arada kullandığımız cihazların çoğu Sony marka ve son sistem olmalarına karşın, kontrol için kullandığımız player cihazlar piyasada bulunan ortalamanın altında ucuzlukta basit cihazlardır. Çünkü player olarak sony, pioneer gibi cihazlar kullansak bunların lensleri çok kuvvetli olduğundan gene düşük sinyalli cd leri düzgün çalıştırır ve bizde Cd’leri sağlam zannederiz. Bu şekilde Cdleri en zor şartlarda test ediyoruz ki maximum doğruluğa ulaşalım. Player testinide başarıyla geçen kayıtlar artık sizlere güvenle teslim edilebilir hale gelmiştir.

CD Copy Center – Anılarınızı Riske Atmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü