Seminerler düzenlemek, eğitim toplantıları yapmak bir seçenek. Ama çok daha etkili ve ekonomik bir seçenek daha var, uzaktan eğitim. Eğitime tabi tutulanın, öğrenme süratine göre ilerleyebileceği, dilediği yerleri dilediği zaman tekrar edebileceği ve bütün bunları dilediği yerde ve dilediği zaman yapabileceği bir çözümün ne kadar etkili olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. O halde eğitim vermek için eğitim CD’lerini düşünmelisiniz.

Eğitim CD’lerine ihtiyacınız var mı?
• Eğitim vereceğiniz kişiler farklı coğrafi konumlarda ise
• Eğitim belgeleriniz aynı zamanda gerektiğinde tekrar bakılan referans kaynakları şeklinde ise

Hazırlanışı
Eğitim içeriği, çoklu ortam (multimedya) teknikleri kullanılarak, etkileşimli hale getirilir. Yani izleyicinin tercihlerine göre ilerleyen veya farklı bölümlere yönelen bir yapı kurulur. Bunda uygun tasarım ve programlama yapılır. Anlatımlar video ve animasyonlar ile desteklenir. Hazırlanan çoklu ortam (multimedya) ürünü CD’ye yazılır veya webe aktarılır.
İstenilirse, eğitim CD’si sınav veya test de içerebilir.

E-kitaplar
İster dahili kullanım için olsun ister para kazanmak amacıyla, eğer bir kitap sunmak istiyorsanız, basımevi aramayın, e-kitaplar ile sunduğumuz çözüm tam size göre. E-kitaplar şifre korumalı, çoğaltılamaz, süreli, belli bir süre ücretsiz, daha sonra ücretli olacak şekilde hazırlanmaktadır.
E-kitaplar, fiziksel baskı gerektiren kitaplara göre çok daha ucuza mal olurlar ve dağıtımları de kolaydır.

E-kitaba ihtiyacınız var mı?
• Kitabınızın maliyetinin düşük olmasını istiyorsanız
• Kitabınızın sayfa sayısı az ise
• Okuyucularınıza Internet üzerinden kitabınızın kolayca temin edilmesi imkanını sağlamak istiyorsanız
• Kitabınızın izinsiz kopyalanmasını istemiyorsanız
• Kitabınızda kısa bir süre içinde güncelleme yapmayı istiyorsanız
• Kitabınızın bilgisayar ortamında sunulması uygun ise
• Kitabınızda çoklu ortam (multimedya) teknikleri kullanımı fayda sağlayacaksa elektronik kitap seçeneğiniz değerlendirmelisiniz

Hazırlanışı
Yayınlanacak kitap, web ve çoklu ortam (multimedya) teknikleri kullanılarak hazırlanır. İsteniyorsa etkileşim eklenir. Yani okuyucunun tercihlerine göre bir ilerleme sağlayacağı bir yapı oluşturulur. E-kitaplar çoğunluklu web siteleri için kullanılan HTML dili ile hazırlandığı için, kitabın içinde farklı bölümlere bağlar (link),gömülü videolar ve animasyonlar kullanılabilir. Daha sonra, hazırlanmış olan kitabın dosyaları, yürütülebilir exe dosyasına çevrilir ve web üzerinden veya CD içinde dağıtımı yapılır.

Olanaklar
E-kitaplar, şifreli olabilir. Taşınamaz olabilir. Yani başka bir bilgisayarda çalışmayacak şekilde düzenlenebilir. E-kitaplardaki bölümlere veya tüm kitaba süre konabilir. Bu süre sonunda, e-kitabın çalışmaması ya da spiaril bedeli ödenerek kullanımı için gerekli düzenlemeler yapılır. Ortaya çıkan e-kitap, istenirse CD’ye yazılır ve webe yüklenilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü